Všechny naše kamenné prodejny budou otevřeny od 7.1.2019 - probíhá inventura.

JAK VYBRAT SPRÁVNOU PODPRSENKU? - Minibazar.cz

Jak vybrat správnou podprsenku?

 

Výběr podprsenky by jste neměla podcenit. V článku se dozvíte, jak správně poznat dobře padnoucí podprsenku. Už žádná bolavá záda a otlačená prsa. 

Podprsenku rozdělujeme na 4 části.

  • Obvod
  • Košíčky
  • Ramínka 
  • Kostice

Dále by jste si měla zjistit správné míry vašeho poprsí. V článku si řekneme jak na to. 

Správný výběr podprsenky spočívá ve správném měření. 


měření prsou                                                                                                         měření prsou 2

Správný obvod měříme pomocí krejčovského metru, pokud metr nemáte, postačí vám obyčejný provázek nebo tkanička, podle které si danou délku přeměříte obyčejným metrem. 

V první řadě bychom si měli zjistit obvod přes prsa v nejširší části hrudníku. Správný obvod měříme přes bradavky, kde bývá obvod hrudníku nejširší. Metr by měl být vodorovně aby nedošlo ke špatnému měření. Další míra je obvod pod prsy. Měřte jej opravdu v těsné blízkosti prsou, jako vidíte na obrázku.

Pokud jste vše udělal správně, stačí si už jen najít míry v tabulce velikostí a koupit tu správnou podprsenku.

 

 

 

 

 

 

 


 

Obvod

správné a špatné nošení podprsenky

Největší roli ve výběru té správné podprsenky, hraje obvod. Se špatně zvoleným obvodem vám může způsobit velmi nepříjemné komplikace. Obvod podprsenky by měl nést většinu váhy vašich prsou. Pokud si zvolíte příliš velký obvod podprsenky stane se to, že největší váhu prsou ponesou ramínka. Je to špatně. Obvodová část by měla být největší oporou a odlehčit právě zmiňovaným ramínkům. Tím to nesprávným výběrem nebudou mít prsa ten správný tvar. Správný obvod podprsenky by měl k tělu přiléhat, nikoli odstávat nebo na něj tlačit-zařezávat se. Na obrázku s červenou podprsenkou vidíme správně zvolený obvod. Obvod je vodorovný, nikde neodstává a netlačí. Obrázek s fialovou podprsenkou nám ukazuje špatně zvolený obvod. Podprsenka se nepřirozeně natahuje na vrchní část zad, na lopatky. Správný obvod by měl procházet těsně pod lopatkami, nikoli na nich. Je to signál špatně zvoleného obvodu.

Pokud zvednete ruce vzhůru, tak by se správně zvolená podprsenka neměla posunout, musí zůstat na stejném místě. V přední části podprsenky, kde by měla podprsenka hezky přiléhat, by se vám měl vejít maximálně jeden prst. 

Správný obvod měříme vždy na prvním háčku podprsenky, obvod po čase může povolit a bude jej potřeba více stáhnout.

 


 

Ramínka

jak správně vybrat podprsenku ramínka

Dalším způsobem, jak poznat špatně zvolenou podprsenku, jsou ramínka. Největší váhu podprsenky nese obvodová část-obvod. Nikdy to nesmí být ramínka. pokud vás trápí bolesti zad a ramen právě z podprsenky, je něco špatně.

Ramínka mají funkci nadlehčování nikoli držení prsou. Pokud se vám ramínka zařezávají, nebo způsobují otlak, je to špatně. Ramínka by z ramen neměla ani padat, nebo se jinak více pohybovat po ramenou. Většina podprsenek mají regulovatelná ramínka čímž se můžeme vyvarovat tomu to problému.  

 

 

 

 


 

Košíčkysprávně zvolené košíčky minibazar.cz

Častou chybou ve většině případů bývají špatně zvolené košíčky. Dobře zvolený košíček pojme celé prso, vytvaruje ho do úplné krásy a vytvoří půvabný dekolt, kterého si všimne každý muž a jistě jej ocení i některé ženy.    

Pokud si zvolíte košíčky, které budou příliš malé, vaše prsa budou nehezká, budou neforemná, vytvoří nehezké boule. Malé košíčky způsobí takzvané přetékání prsou a ve spodní části budou chtít prsa ven. Naopak, pokud zvolíte košíčky příliš velké, nebudou dobře přiléhat, na různých místech se začnou krabatit nebo shrnovat. Správně zvolené košíčky kopírují linii prsou, nikde se nezařezávají ani neodstávají. 

Dalším kritériem dobře zvolených košíčků bývá jejich tvar. U správně zvolených košíčků může dojít k tomu, že dobře nesedí. V tomto případě se budete muset mrknout po jiném střihu podprsenky. Každá prsa jsou sama o sobě krásná a jinak tvarovaná, tudíž si budete muset najít střih, který vám hezky sedne a se kterým budete spokojená.

 

 

 

 

 


 

Kostice

Hlavním úkolem kostice je aby prsa byli ve správné poloze vůči tělu. Kostice mají prsa nadlehčovat, nikoli je nadzvedávat. U správně zvolené podprsenky se kostice nezařezávají ani příliš netlačí, v přední části, kde se košíčky spojují, musí kostice na tělo příjemně přiléhat . Správná poloha kostic by měla být pod podpažím, pokud se kostice nachází přímo v podpaží, zvolili jste špatnou velikost podprsenky. Kostice by měla prsa obepínat, neměla by tlačit ani odstávat.

správně zvolené kostice na podprsence minibazar.cz